Farma Václav Lapka

Změny kam se podíváš

Změny kam se podíváš

Ani jsme se nenadáli a poslední příspěvek už se měří na roky stáří. Za tu dobu se stala spousta věcí a k naší hanbě jsme si nedokázali najít v tom spěchu čas, abychom vás informovali dnes již už o několik let starých novinkách :-).

COVID ani drahé energie ovlivněné válkou nás nemůžou odradit od vášně pro technické konopí, takže novinek na farmě je spousta!
Tentokrát to bylo na úkor aktivitě v online prostoru, dáváme si ale za cíl to změnit (3x častěji, tedy jednou za rok :-D)

No a teď k těm změnám!

V roce 2021 se do tírenské linky instaloval třetí potěrák a vytřáska, která velmi zkvalitnila čistotu výstupního vlákna, ustálila se výroba tírny na pravidelných cyklech.

Skokové zlepšení v kvalitě vlákna jsme docílili výraznou investicí do kotonizačního stroje v roce 2022. Nový stroj tírny – REA (více zde)
Nebo také nastartování spolupráce se společností V Presu.

Letos nás čeká celková modernizace vzduchotechniky a usazení všech strojů v lince na stálé místo. Cílíme tedy na produktivitu linky a snížení prašnosti při zpracování a tím opět posunout kvalitu na vyšší úroveň. O další nápady nouzi nemáme :-).

 

Budeme se nadále snažit přibližovat vám technické konopí, jeho skvělé vlastnosti a celkově naši zkušenost s touto plodinou.
Věříme, že rostlina, kterou zužitkujeme smysluplně ze 100% má svoje místo nyní i v budoucnosti! 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *