Farma Václav Lapka

podestýlka pro ptáky

Zatímco někteří lidé stále používají dřevěné substráty a další jiné produkty pro své kurníky, hnízdící boxy a líhně, zjistili jsme, že nejlepší podestýlka pro kuřata je konopná! Ať už chováte exotické ptáky pro jejich krásu a majestátnost, nebo máte doma prostě jen rozkošná domácí zvířata pro vejce, kuřata jsou jednou z radostí života.

PROČ KONOPNOU PODESTÝLKU PRO PTÁKY

Konopná podestýlka nabízí vynikající absorbanci, nízkou prašnost a snižuje škodlivé zápachy čpavku. Je to zdaleka nejbezpečnější a nejpohodlnější podestýlka pro kuřata. Ačkoliv z benefitů těží nejvíce vaše zvíře, vy si budete užívat menšího dopadu na peněženku a životní prostředí. Zde je několik důvodů, proč se konopná podestýlka vyplatí:

Konopí je mimořádně savá podestýlka

Konopná zvířecí podestýlka je vysoce absorpční. Vlhká podestýlka podporuje růst bakterií, kde se bakterie jako je Salmonella nebo Coccidiosis mohou rychle množit. V kombinaci s antimikrobiálními vlastnostmi konopí a suchou konopnou podestýlkou budete moci lehčeji odpočívat a méně se stresovat. Zdravá voliéra, šťastní práci!  

Konopí má nízkou prašnost

Konopná podestýlka je v podstatě bezprašná a na rozdíl od dřevěných substrátů i výjimečně nadýchaná. Prach by mohl poškodit jemné dýchací systémy ptáků. S konopím nemusíte obětovat bezpečnost a komfort za praktičnost.

Konopí je „Eco-friendly“

 Byl by hřích, kdybychom zde nezmínili kompostování! Konopí totiž není kyselé, ale neutrální. Odpad z vašeho chovu kuřat se rychle biologicky rozkládá a nezůstane nic jiného než zahradní zlato. Vaše zahrada vám pak poděkuje zvýšenými výnosy plodin. Konopí je také neuvěřitelně šetrné k zemi. Každoročně produkuje výrazně více buničiny než stromy na akr. Pokud použijete konopí jako podestýlky pro vaše ptactvo, země vám za to poděkuje!

Konopná podestýlka je ekonomická

 Konopná podestýlka pro ptáky vydrží déle a přispívá ke zdravému hejnu. Když si vyberete konopnou podestýlku pro vaše ptáky a hnízdící boxy, bude méně z vašich peněz v konečném důsledku utraceno za podestýlku a zdravotní péči. Konopné pazdeří dokáže dobře udržet teplo a proto budou vaši ptáci v teplejším prostředí a vám se sníží náklady na elektřinu. Šťastné a zdravé slepice produkují více vajec!

Konopí ve vaší voliéře nebo kurníku zastaví zápach

 V případě, že váš pták zůstává dlouho v uzavřeném prostoru, konopná podestýlka výrazně pomáhá snižovat výpary amoniaku a s tím spojené další nežádoucí pachy. Nejsou jen nepříjemné, ale mohou být pro vaše kuřata i škodlivá. Vůně z cedru, která se často používá aby provoněla váš pokoj a zakryla nepříjemný zápach, může být sice svůdná a pomáhá odradit hmyz, ale obsahuje fenoly, které jsou nežádoucí pro dýchací systém vašeho ptáka. Konopná podestýlka se nejvíce hodí pro mláďata, která se ještě nenaučila létat. Konopný neutrální zápach neznamená, že to nepomůže udržet roztoče a jiný hmyz na uzdě.