Farma Václav Lapka

podestýlka pro domácí mazlíčky

Kdo by nemiloval svého domácího mazlíčka a neudělal pro něj vše, co mu na očích uvidí? Kdo by nechtěl, aby se v kleci mělo jeho zvířátko jako v bavlnce a nemělo s ničím starosti? Konopná podestýlka má na rozdíl od jiných materiálů spoustu vlastností, díky kterém je možné všechny tyto požadavky splnit, a ještě k tomu ušetřit.

PROČ KONOPNOU PODESTÝLKU

S naším konopným pazdeřím budete mít snadnější péči o vaše domácí mazlíčky než s jinými druhy podestýlky pro zvířata. Konopný substrát bude vítaný estetický doplněk pro vašeho mazlíčka a díky jeho bez alergenním vlastnostem nebude dráždit jeho pokožku. Kůra, hobliny nebo jiné materiály mohou na rozdíl od konopného pazdeří obsahovat ostré kousky, které by mohly vaše domácí mazlíčky zranit.

Konopný substrát lze použít i pro velkou většinu plazů, včetně hadů a ještěrek. Konopná podestýlka se však nedoporučuje pro želvy kvůli jejich velmi křehkému trávicímu systému.

Vždy je důležité kontrolovat kvalitu a vlastnosti substrátu, ať vyberete jako podestýlku pod svého mazlíčka jakýkoliv materiál. Udržujte svého mazlíčka v čistotě a suchu a on vám to oplatí svou láskou.

Konopí pomáhá regulovat vlhkost v klecích a teráriích

Hladina vlhkosti se liší druh od druhu. Jedinečná struktura vlákna konopí umožňuje proudění vzduchu a zadržování enormního množství vlhkosti. Díky těmto vlastnostem je konopí univerzální a spolehlivá podestýlka obzvláště pro citlivé druhy domácích mazlíčků. Každé zvířátko ocení čistou a suchou klec, kam se bude rádo vracet. Konopný substrát rychle absorbuje až čtyřnásobek své vlastní váhy. Čistění je rychlé a snadné a na rozdíl od jiných podestýlek stačí menší vrstva.

Zelenou konopí

Konopí je neuvěřitelně všestranná rostlina, ze které se využije veškerá část. Může produkovat až čtyřikrát více buničiny na akr, než mají stromy a může se navíc každoročně obnovovat. Konopná podestýlka je navíc biologicky rozložitelná a díky svému neutrálnímu pH je možné ho používat jako skvělé hnojivo anebo pro kompostování. Podpořte udržitelnou zemědělskou výrobu a vytvořte větší poptávku po konopí. Země a ekonomika vám za to poděkují.

Konopí udržuje pachy a není cítit

Nasáklá podestýlka od vašeho mazlíčka není žádná svůdná vůně a mnohdy zůstává ve vašem pokoji i potom, co ji vyměníte za novou. Parfémování okolí ,pro zakrytí nepříjemného zápachu, ho však jen maskuje, na rozdíl od konopí, který ho absorbuje! Váš domácí mazlíček se bude cítit skvěle v kleci nebo teráriu s konopnou podestýlkou, protože není kyselá a má neutrální vůni.

Konopí znamená méně prachu, méně rozruchu

V mnoha komerčních substrátech se nachází velké množství prachu, kvůli kterým dochází u zvířat k podráždění očí a plic. Konopná podestýlka udrží vašeho mazlíčka v bezpečí a ten bude rozmazlený díky měkkosti konopného pazdeří.