Farma Václav Lapka

podestýlka pro koně

Koně nejsou jen hobby, jsou životním stylem. Milovníci koní vědí, že hodnotu vlastnictví koně nelze vyjádřit v číslech. Od koně vždy dostávají mnohem více, než sami dávají. Váš kůň je na vás závislý ohledně pohodlí a bezpečí a prvním krokem, jak tomuto dostát, by mohla být i podestýlka z konopného pazdeří. Na trhu existuje mnoho různých variant podestýlek, ale pokud dáte konopí šanci, překvapí vás svými jedinečnými vlastnostmi, díky kterým daleko převyšuje ostatní materiály.

PROČ KONOPNOU PODESTÝLKU PRO KONĚ

Pokud zvažujete, kterou podestýlku pro koně použít, právě ta z konopí se bude ujímat vedení. Podestýlka z konopného pazdeří minimalizuje množství práce, nákladů a šetří životní prostředí a zároveň maximalizuje skvělou péči o koně. Díky těmto vlastnostem je konopná podestýlka šampionem při výběru z mnoha jiných.

Dobrá péče o koně zahrnuje pravidelné kydání hnoje, částečné krytí koně proti mouchám a zajištění tak koním zdraví a komfort. Věděli jste, že konopí má vlastnosti, které mu umožňují odpuzovat hmyz?

Kvalitní podestýlka pod koně je kritickým prckem dobré péče o koně a právě podestýlka z konopí by mohla být dobrá pro vašeho koně, pro vás a zároveň i pro životní prostředí. Zkrátka si ho zamilujete a zde je několik důvodů proč:

Konopí je nákladově a ekonomicky efektivní

 Podestýlka z konopného pazdeří vám vydrží déle než jiné materiály. Boxy nebudou muset být tak často vyklízené a vy i vaše peněženka tím získáte benefit, a přitom méně práce. Při využití konopné podestýlky jsou sníženy náklady za údržbu i skladování. Pracuj chytřeji ne náročně! Čisté stáje jsou nezbytné pro dobrou koňskou péči a použitím konopné podestýlky navíc snížíte související náklady.

Konopí je málo prašné

Dýchat zlehka! Koně dýchají především nozdrami. Konopná podestýlka má malé procento prachových částic což je rozhodující při respiračních nebo jiných život ohrožujících zdravotních rizicích. Dále konopí neobsahuje fenoly a není pro koně chutné, takže nedojde k jejich kontaminaci a příznivě tím ovlivňuje jejich zdravotní stav. Další výhodou konopí je, že je bez alergenní, a tedy vhodný pro koně s citlivostí na alergeny.  

Konopí omezuje zápach amoniaku v koňských stájích

Voní lépe! Při použití podestýlky z konopného pazdeří se moč drží u dna a udržuje povrch čistý a suchý. Zápach se zachytí pod povrchem, čímž redukuje obsah amoniaku a dalších zapáchajících látek mnohem lépe než piliny nebo sláma. Snížením zápachu se také lépe kontrolují mouchy a vytváří se příjemnější prostředí pro vás a vašeho koně. 

Konopné pazdeří je velmi savé

Zůstaň suchý! Konopné pazdeří je vyrobeno z vnitřního jádra stonku konopí a zajišťuje tak měkkou, teplou podestýlku, která je schopná absorbovat až čtyřnásobně svoji hmotnost. Tato zvýšená kapacita savosti udrží vašeho koně v suchu déle než podestýlka z běžných dřevěných hoblin nebo slámy.  

Konopí je šetrné k životnímu prostředí

Konopí je zelené! Konopí se rozkládá dvakrát tak rychleji než piliny a produkuje čtyřikrát více buničiny než dřevo na akr. Nákupem podestýlky z konopí podporujete rostoucí průmysl, který má smysl a má pozitivní vliv na životní prostředí a naši ekonomiku. Konopí lze využít jako palivo, můžeme z něj udělat papír, využívá se ale třeba i ve stavebnictví jako skvělý izolační materiál. Lisované koláče z konopných semínek jsou skvělá i jako zvířecí pochoutka.